Aleksander Poniewierski


EY Technology Consulting


Globalny lider cyfryzacji i nowych technologii

Tytuł wystąpienia: SPEED – bez granic w cyfrowym świecie. Nowoczesne technologie i ekonomia.

Podczas prelekcji Dr Aleksander Poniewierski wytłumaczy jak nowoczesne technologie zmieniają modele biznesowe przedsiębiorstw. Opisana w książce „Speed bez granic w cyfrowym świecie” transformacja biznesowa zostanie przedstawiona w z perspektywy przedsiębiorcy szukającego sposobu na monetyzację danych i zmianę dotychczasowych modeli biznesowych.

BIO:

Aleksander Poniewierski jako globalny lider cyfryzacji i nowych technologii w firmie EY, odpowiada za prowadzenie praktyki doradczej ukierunkowanej na rozwój strategii, projektowanie, wdrażanie, optymalizację procesów, innowacyjność modeli biznesowych oraz bezpieczeństwo i ochronę danych dla głównych klientów firmy na świecie.
Jest uznanym na świecie ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej.
W roku 2020 otrzymał tytuł World IoT Leader of the Year, nagrodę przyznawana przez międzynarodową społeczność nowych technologii.
Zanim zajął się konsultingiem, odpowiadał za zarządzanie bezpieczeństwem IT w firmach telekomunikacyjnych.
Jest autorem książki „SPEED no limits in the digital era” (www.speednolimits.com) i wielu publikacji oraz szanowanym prelegentem na licznych konferencjach związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym oraz transformacjami cyfrowymi.
Jest członkiem Rady Doradczej Center for Global Business na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas (UDT).
W 2008 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ponadto uczestniczył w wielu programach podyplomowych prowadzonych przez Harvard Business School, Carnegie Mellon, Stanford i IMD