Tymoteusz Stengert


Sylius


New Business Lead

Tytuł wystąpienia: Pytania o eCommerce- jaką platformę sprzedażową wybrać?

Jeden z najczęściej spotykanych dylematów w branży eCommerce dotyczy wyboru odpowiedniej platformy sprzedażowej. Oferta rynkowa jest dość szeroka ale wybór wcale nie jest taki prosty.

Podczas prelekcji dowiesz się m.in.:

✔ jakie platformy sprzedażowe dostępne są na rynku?
✔ jaka platforma sprzedażowa jest odpowiednia na dla Twojego eCommercu.
✔ O czym warto pamiętać planując rozwój eCommerce?

BIO:

Pełni rolę New Business Leada w firmie Sylius zajmującej się utrzymaniem i rozwojem platformy eCommerce o tej samej nazwie.

Czym jest Sylius?
Sylius to platforma eCommerce dla średniej i dużej wielkości przedsiębiorstw (Mid-market & Enterprise). Coraz więcej dyrektorów technicznych firm będących liderami sprzedaży internetowej wskazuje Syliusa jako najlepszą alternatywę do najbardziej rozpoznawalnych, ale już nieco przestarzałych platform takich jak Magento lub PrestaShop.

Jako jeden z pierwszych 5 pracowników organizacji produktowej Sylius, Tymoteusz miał przywilej prowadzić kampanię marketingową pierwszej stabilnej wersji oprogramowania (v1.0.0), współtworzyć program partnerski, rekrutując pierwsze agencje wdrożeniowe (takie jak Macopedia!), czy też rozbudowywać społeczność użytkowników platformy na komunikatorze Slack (od 0 do obecnie 3600 członków).

Obecnie na co dzień Tymoteusz zajmuje się ewolucją struktury i procesów sprzedaży oraz obsługi klienta. Jest także doradcą przy strategicznych partnerstwach, projektach oraz największych wdrożeniach (tzw. segment Enterprise) przy użyciu platformy Sylius.

Jako zapalony fan eCommerce’a, przynosi tony feedbacku i analiz konkurencji do zespołu produktowego. Jest urodzonym humanistą, który nigdy nie spodziewał się, że skończy w branży IT. A jednak!

Po godzinach, Tymoteusz promuje lokalną (łódzką) kulturę poprzez prowadzenie otwartych spotkań z artystami oraz organizowanie imprez typu rave. 😉