AKTUALNOŚCI

Angelika Jeżewska – “Przesłuchanie GMC”

4 maja 2020

➡️ Idziemy za ciosem i dziś prezentujemy Wam kolejną rozmowę w ramach “Przesłuchania GMC”. Tym razem na nasze pytania odpowiedziała 👉 Angelika Jeżewska, Brand Manager w Lenovo Polska

1️⃣ Jaka jest Twoja morning routine, bez której nie zaczynasz dnia?
💬 ANGELIKA: Aktualnie, w czasach izolacji i HO, kiedy zaoszczędzam trochę czasu na dojazdach do pracy, staram się codziennie rano poćwiczyć 🏋️‍♀️ok 1h, żeby przygotować i dotlenić organizm na cały dzień pracy. Czasem są to ćwiczenia siłowe, czasem trening funkcjonalny, a czasem rower 🚵‍♀️, zależy od dnia tygodnia, a czasem od pogody! Później obowiązkowo zimny prysznic 🚿 i pożywne zdrowe śniadanie 🍳, tak wiem nuda, ale śniadanie to dla mnie najważniejszy posiłek dnia! 😊
2️⃣ Zdradź swój life-hack na znalezienie siły, gdy baterie 🔋 są wyładowane, a głowa jest przeciążona myślami 🤯.
💬 ANGELIKA: Od 16 lat poza moją główną działalnością zawodową, jestem też aktywnym instruktorem fitness i nie wyobrażam sobie życia bez sportu. To najlepszy sposób aby rozładować emocje, oczyścić głowę, a przy okazji zrobić coś dobrego dla swojego organizmu.
3️⃣ Kto jest Twoim zawodowym autorytetem/inspiracją?
💬 ANGELIKA: Lista jest dość długa i właściwie każda osoba jaką spotykam na ścieżce zawodowej czegoś mnie uczy i staram się wyciągać wnioski z każdej lekcji. Są osoby, które pokazały mi umiejętności miękkie w zarządzaniu zespołem, ale i takie dzięki którym nauczyłam się analizować różne sytuacje czy tez scenariusze oraz wyniki i na ich podstawie podejmować decyzje. Inspiracją od są zawsze dla mnie ludzie po prostu mądrzy, z dużym zapleczem merytorycznym w swojej działce, ale i tak zwaną mądrością życiową, którzy swoją ciężką i uczciwą pracą osiągnęli czy też osiągają swoje zamierzone cele.
4️⃣ Najlepsza rada jaką Ci kiedykolwiek udzielono i możesz ją przekazać dalej?
💬 ANGELIKA: Pewnie było ich wiele, jedne został ze mną na dłużej inne nieco krócej, ale chyba zdaniem, które przyświeca mi w wielu dziedzinach, a które zwykł mawiać mój niestety nieżyjący już przyjaciel to „Stań się lepszą wersją siebie”. Wydaje mi się, że jest to tak pojemne i pasuje do tak wielu aspektów życia, że staram się wracać do tych słów i podążać za nimi.
5️⃣ Co w swojej karierze zawodowej uważasz za największy sukces 🏆?
💬 ANGELIKA: Myślę, że to, że ludzie chcą ze mną pracować doceniając to co mogę wnieść do zespołu czy projektu. Z takich bardziej mierzalnych kwestii to za sukces uważam wystąpienie na Golden Marketing Conference w Warszawie i wysoka ocena od uczestników. Poważnie, był to mój debiut przed tak szerokim audytorium i bardzo dziękuję za zaufanie.
6️⃣ Dzisiaj ASAP jutro F**CK UP 🤬 – jaki błąd nauczył Cię najwięcej?
💬 ANGELIKA: Co nagle to po diable 😈, wypadałoby powiedzieć po polsku 😊 Mogę wymienić tylko jeden? No nie, przez 17 lat pracy było ich zdecydowanie więcej, bo nie myli się tylko ten co nic nie robi. Ważne żeby tego samego błędu nie popełnić dwa razy. Myślę, że odpalenie mojej pierwszej kampanii w SoMe, w której przytrafił się błąd, na szczęście bardzo szybko wyłapany, ale stres był na tyle duży, że już nigdy więcej mi się to nie przydarzyło.
7️⃣ Nad czym aktualnie pracujesz?
💬 ANGELIKA: Nieustannie nad sobą. 😊 Myślę, że czasy izolacji i panująca teraz sytuacja, sprawiła, że na pewne rzeczy spojrzałam z dystansu, zobaczyłam swoje mocne oraz słabsze strony i właśnie nad tymi słabszymi staram się aktualnie pracować. Dodatkowo staram się być na bieżąco z trendami MKTG, bo teraz w czasach wzmożonej konsumpcji mediów w wersji online, możemy zaobserwować jak się one zmieniają i ciekawym doświadczeniem jest mierzyć się z nimi oraz jednocześnie obserwować kampanie zarówno te udane jak i te mniej trafione.
8️⃣ Wymień trzy osoby/profile, które obserwujesz by trzymać rękę ✋ na pulsie w świecie 🌍 marketingu.
💬 ANGELIKA: Obserwuje znacznie więcej osób, ale myślę, że profilami wartymi uwagi jeśli mówimy o działaniach digital są Grzesiek Miecznikowski– zarówno jego blog jak i profil na #LinkedIn oraz Artur Jabłoński, który jest według mnie najlepszym specjalistą od kampanii na Facebooku. Warto śledzić też kierunek w jakim idzie employer branding i tu polecam bardzo ciekawe teksty Paulina Mazur. Żeby wiedzieć co w trawie piszczy trzeba oczywiście śledzić różne media i filtrować treści, bo tych jest naprawdę sporo. Czasem zaglądam też na stronę NowyMarketing, a jak jakiś temat mnie zaciekawi, to dalej już drążę głębiej na różnych platformach i różnymi ścieżkami.
9️⃣ Załóżmy, że na świecie nie ma branży marketingowej. Co stałoby się Twoim sposobem na życie?
💬 ANGELIKA: Tak jak wspomniałam wcześniej, jestem mocno związana ze sportem, ale lubię przede wszystkim pracę z ludźmi oraz szanuje ciało patrząc na nie jak na mechanizm prawie idealny – myślę, że zostałabym fizjoterapeutą. Sama miałam kilka lat temu poważny wypadek i poddana byłam rehabilitacji przez ponad 11 miesięcy i wiem, że ciężka praca oraz odpowiedni fizjoterapeuta mogą zdziałać bardzo wiele. Diagnoza była – koniec sportu, a obecnie robię wszystko, żeby nie powiedzieć, że więcej niż przed wypadkiem.
🔟 Wymień jedną książkę 📖, jedną płytę/piosenkę 📀 oraz jeden film 🎥, do których lubisz wracać i zmieniły Twoje spojrzenie na świat.
💬 ANGELIKA: Książka – myślę, że nie będę tu oryginalna, ale „Mały Książę” do którego czasem wracam. Jest tam wiele uniwersalnych, ponadczasowych prawd.
Muzyka – o rany, trudne pytanie, bo generalnie dużo słucham muzyki i to bardzo różnorodnej, ale piosenką, która zawsze wprawia mnie w dobry nastrój, jest utwór ś.p. Zbigniewa Wodeckiego (którego uwielbiam) i jego „Zacznij od Bacha”. Słuchając go wiem, że nawet jak coś jest nie tak to wstanie nowy dzień, a nowy dzień to nowe szanse i możliwości.
Filmy do których wracam – też oczywiście mam kilka, ale z pewnością na tak zwanej shortliście znajdują się – „Pożegnanie z Afryką”, „Breveheart” czy „Ostatni Samuraj” Dlaczego? Pokazują, że każdy z nas niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, sytuacji, przekonań czy pozycji społecznej, ma swoje problemy, z którymi walczy każdego dnia i ważne, aby w tej walce nie ustawać. Poza tym pokazują piękne plenery, a że ja z wykształcenia związana jestem z ochroną środowiska to cenię sobie takie „obrazy”. Oczywiście lista filmów jest długa i są tu zarówno komedie, dające do myślenia jak chociażby „Nietykalni” czy „Choć goni nas czas”, bo kto nie miał po tym filmie swojej własnej „the bucket list”? 😊 Jednym z filmów, który zrobił na mnie wrażenie w ostatnim czasie, z pewnością był „Joker” 🃏. Jest trudnym, dla mnie wielopłaszczyznowym filmem i spowodował, że zatrzymałam się na chwilę i pomyślałam o czasach w jakich żyjemy, które są oraz trudniejsze i gdzie patrzymy na drugiego człowieka z coraz większą obojętnością i to mnie jakoś wewnętrznie poruszyło.

👉 Przypominamy, że Angelika Jeżewska jest prelegentką nadchodzącej wrześniowej edycji Golden Marketing Conference w Poznaniu.