AKTUALNOŚCI

Przesłuchanie GMC – Grzegorz Borowiecki

30 kwietnia 2020

➡️ Kontynuujemy naszą nową serię 👉 Przesłuchanie GMC. Dziś w ogniu 🔥 pytań Grzesiek Borowiecki, założyciela agencji kreatywnej WUNDERTEAM.

1️⃣ Jaka jest Twoja morning routine, bez której nie zaczynasz dnia?
💬 GRZEGORZ: Zaczynam dzień od Antyradio i dobrego śniadania 🍳. Lubię dobrze zjeść, więc sobie nie odmawiam 😉 Wstaje 6:17, bo 6 to dla mnie za wcześnie. O 7 siadam do roboty. Prawie zawsze. W sobotę i niedzielę czasami później. W tygodniu pracuję rano ok. godziny w domu i na 9 jadę 🚗 do biura., żeby ominąć poranne korki w Katowicach. Teraz nie ma korków, ale chyba wolałem jak były.
2️⃣ Zdradź swój life-hack na znalezienie siły, gdy baterie 🔋 są wyładowane, a głowa jest przeciążona myślami 🤯.
💬 GRZEGORZ: Mam odwrotny problem, bo za często nie umiem znaleźć wyłącznika, żeby wrzucić na luz. Kiedy mam spadek mocy mówię sobie – „Borowiecki! Zjedz krupnioka i zacznij zapier… przestań gwiazdorzyć”. Mi pomaga 😉
3️⃣ Kto jest Twoim zawodowym autorytetem/inspiracją?
💬 GRZEGORZ: Jest ich tak wielu! W jednym poście się wszyscy nie zmieszczą. Ostatnio mocno kibicowałem Michałowi Sadowskiemu, bo nie miał chłopak lekko. Wytrwał i wrócił silniejszy 💪. Teraz trzymam kciuki ✊za Stefana Batorego który stworzył fantastyczny projekt, ale przechodzi trudne dni przez epidemie.
4️⃣ Najlepsza rada jaką Ci kiedykolwiek udzielono i możesz ją przekazać dalej?
💬 GRZEGORZ: Chyba to usłyszałem w jakimś filmie, ale nie pamiętam jakim. Chętnie poznam autora 😉 “Wolno to szybko. Szybko to płynnie”. Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć przesłania, ale chyba tak to leciało.
5️⃣ Co w swojej karierze zawodowej uważasz za największy sukces 🏆?
💬 GRZEGORZ: Przez 19 lat pracy udało mi się utrzymać ten sam poziom ciekawości i entuzjazmu. Uważam, ze te dwie cechy pomagają nam rosnąć i zachować ostrość widzenia.
6️⃣ Dzisiaj ASAP jutro F**CK UP 🤬 – jaki błąd nauczył Cię najwięcej?
💬 GRZEGORZ: Jak mawiał legendarny trener Liverpoolu “Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”. Kiedyś mi się wydawało, że dobry pomysł jest dobry, kiedy przetrwa próbę czasu. Dzisiaj wiem, że dobre pomysły 💡 trzeba mieć każdego dnia, bo każdego dnia musimy potwierdzać swoją wartość.
7️⃣ Nad czym aktualnie pracujesz?
💬 GRZEGORZ: Nasza agencja specjalizuje się w digitalu, więc na brak pracy obecnie nie narzekamy. Pomagamy wielu klientom utrzymać się na rynku w tych trudnych czasach. Strategie marketingowe na 2020 trzeba napisać na nowo, bo zasady gry się mocno zmieniły.
8️⃣ Wymień trzy osoby/profile, które obserwujesz by trzymać rękę ✋ na pulsie w świecie 🌍 marketingu.
💬 GRZEGORZ: Wirtualnemedia.pl, Adweek oraz ASZdziennik.pl, bo to kopalnia trafnych insightów.
9️⃣ Załóżmy, że na świecie nie ma branży marketingowej. Co stałoby się Twoim sposobem na życie?
💬 GRZEGORZ: Zostałbym prezesem klubu piłkarskiego ⚽️. Nie musi być Ekstraklasa. Bundesliga też byłaby ok. Wiem, że Nadsztygara wszyscy by widzieli na grubie, czyli kopalni, ale lubię nowe wyzwania. Mógłbym też budować domy 🏠, bo to podobne do budowania marek.
🔟 Wymień jedną książkę 📖, jedną płytę/piosenkę 📀 oraz jeden film 🎥, do których lubisz wracać i zmieniły Twoje spojrzenie na świat.
💬 GRZEGORZ: Wybieram “Nad Niemnem”, bo to wspaniała książka, której nigdy nie przeczytałem. Leży na półce i mi przypomina, żeby unikać tzw. „wodolejstwa” i skupić się na konkretach 😉
Płyta może być tylko jedna, Metallica „Czarny album”. Film to też staroć, bo jestem już stary 👴. „Buntownik z wyboru”. Dlaczego? Za rozmowy o życiu Robina Williamsa z Mattem Damonem.