AKTUALNOŚCI

Tomasz Bąk – Przesłuchanie GMC

11 maja 2020

➡️ Dziś do pokoju przesłuchań Golden Marketing Conference doprowadzony został 👉 Tomasz Bak, Dyrektor Marketingu w Citi Handlowy. Co powiedział o swoim zespole? Co go inspiruje? I w końcu dlaczego bąk 🐝 chce być jak kaczka 🦆? Zapraszamy do wywiadu

1️⃣ Jaka jest Twoja morning routine, bez której nie zaczynasz dnia?
💬 TOMASZ: Zdecydowanie nie jestem morning person, mimo, że wstaje codziennie o 6:00, więc chyba moja morning routine ma jeden cel – dobudzić się, uruchomić wszystkie systemy i dotrzeć sprawnie do biura ☺️ zimny prysznic 🚿, rozciąganie i garść supli 💊 na pewno w tym pomaga 🙂 w biurze jestem zazwyczaj przed 7:30, żeby móc swoje tematy ogarnąć zanim przyjdzie mój kochany 🥰 Team oraz wyjść wcześniej, kiedy wszyscy jeszcze pracują. A w weekend nie nastawiam budzika ⏰

2️⃣ Zdradź swój life-hack na znalezienie siły, gdy baterie 🔋 są wyładowane, a głowa jest przeciążona myślami 🤯.
💬 TOMASZ: Dla mnie to zdecydowanie wysiłek fizyczny – w moim przypadku siłownia 🏋️‍♂️4 razy w tygodniu (to, aby “na szybko” się naładować) i podróże na koniec świata 🌎 (to, żeby przeładować system). Ostatnio zacząłem biegać i okazuje się, że po 10 km zarówno więcej siły jest w człowieku, jak i znajdują się odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

3️⃣ Kto jest Twoim zawodowym autorytetem/inspiracją?
💬 TOMASZ: Moją inspiracją na co dzień jest mój Zespół. Każdy nas jest inny, każdy ma swój punkt widzenia, swój pomysł na świat i w tej różnorodności jest nasza siła 💪, a dla mnie źródło inspiracji. #diversitymatters

4️⃣ Najlepsza rada jaką Ci kiedykolwiek udzielono i możesz ją przekazać dalej?
💬 TOMASZ: “Bądź jak kaczka”. Kaczka 🦆 nawet w kryzysowej sytuacji pływa spokojnie po tafli jeziora, nawet jeśli panikuje, ucieka w popłochu czy kipi od emocji, to wszystko jest pod taflą wody. Na powierzchni widzimy jej dostojną postawę. Zachowaj więc spokój i bądź jak kaczka – nie trać spokoju i nie pokazuj na zewnątrz zbytnich emocji.

5️⃣ Co w swojej karierze zawodowej uważasz za największy sukces 🏆?
💬 TOMASZ: Nie ma chyba jednej takiej rzeczy, jednego projektu, jednej kampanii. Za sukces uważam to, że jestem w miejscu, w którym nie jest nudno, w miejscu, w którym ciągle próbujemy nowych rzeczy, ciągle uczymy się czegoś nowego i idziemy tam, gdzie jeszcze nikogo nie było. Ta pasja do odkrywania to największy sukces.

6️⃣ Dzisiaj ASAP jutro F**CK UP 🤬 – jaki błąd nauczył Cię najwięcej?
💬 TOMASZ: Na pewno pośpiech nie jest dobrym doradcą, choć często wysokie obroty powodują, że potrafimy “wykręcić” z siebie coś ekstra-ordynarnego. Ale pomimo, że błędy uczą najwięcej, staram się wyciągać z nich lekcje na przyszłość, a o samych błędach zapominać. Nie lubię skupiać się na negatywach.

7️⃣ Nad czym aktualnie pracujesz?
💬 TOMASZ: Ponieważ dużo naszych działań marketingowych w Citi w obszarze benefitów, za który m.in. odpowiadam skupiało się wokół podróży 🧳, restauracji 🍽 oraz koncertów 🎤, obecnie pracujemy nad tym, jak te doświadczenia, chociaż w pewnym stopniu, przenieść do świata online. Za nami pierwsze w Polsce gotowanie 🍲 online na żywo z Karolem Okrasą i szykujemy kolejne wirtualne inspiracje dla naszych Klientów.

8️⃣ Wymień trzy osoby/profile, które obserwujesz by trzymać rękę ✋ na pulsie w świecie 🌍 marketingu.
💬 TOMASZ: Mad over Marketing (M.O.M), Think with Google, Wirtualnemedia.pl

9️⃣ Załóżmy, że na świecie nie ma branży marketingowej. Co stałoby się Twoim sposobem na życie?
💬 TOMASZ: Zapewne zostałbym przy swojej poprzedniej profesji, czyli zarządzaniu projektami. Zanim zacząłem zarządzać działem marketingu, prowadziłem biuro projektowe i bardzo to lubiłem.

🔟 Wymień jedną książkę 📖, jedną płytę/piosenkę 📀 oraz jeden film 🎥, do których lubisz wracać i zmieniły Twoje spojrzenie na świat.
💬 TOMASZ: “Forest Gump” Roberta Zemeckisa. Staram się żyć według słynnego cytatu z tego filmu: “Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz” i często sięgać do pudełka z czekoladkami i doceniać wszystkie smaki. Książka to zdecydowanie „7 nawyków skutecznego działania” Stephena Covey’a – ciągle do niej wracam, bo samodoskonalenie się siedzi we mnie głęboko. Piosenka? Titanium Davida Guetta feat Sia.